כאב ראש ונזלת
 
אני בחור בן 20 בדרך כלל בריא לפני כ - 8 חודשים התחילו אצלי תופעות של נזלת וליחות בצורה כרונית. והרופא נתן לי סינופד וסולבקס להקלה בתופעה וגם טיפות אף לאחר חודש לא היה שינוי במצב והתופעה אף החמירה. אז הפנו אותי לצילומים ואיבחנו לי '' עיבוי רירית בסינוס מקסילרי'' והרופא נתן לי אנטיביוטקה ששמה מוקסיווט פורטה ולאחר שבוע וחצי הפסקתי לקחת אותה עקב הרגשת חולשות
ולבינתיים הכאב עבר לתקופה של 4 חודשים אך הליחות לא הפסיקו ולאחר 4 חודשים חזרו לי כאבי פנים עזים מעל הגבות ובלחיים ועד הקודקוד. אז חזרתי שוב לרופא והוא נתן לי אנטיביוטקה בשם אוגמנטין ולאחר יום הרגשתי בבעיות רציניות בעיכול ובצואה אך הכאבים נשארו ולהרגע נותרו לי שתי שאלות:
א. האם לאחר נטילת האנטיביוטיקה כל אחת לסוגה למשך זמן קצר ואז להפסיק. גרמה לכך שהחיידק גדל ונהפך לחסין בפני אותה אנטיביואקה ?
ב. האם יש סיכוי שהכאבים שאני מרגיש בכל הפנים נובעים מכך שהדלקת התפשטה לכל הסינוסים. ובמידה שכן מה יכולות להיות ההשלכות לכך . והאם אצטרך בשלב כל שהוא לעבור ניתוח.
תשובה

התיאור נשמע כמו תהליך דלקתי כרוני בסינוס המקסילרי ודבר זה נראה כמו עיבוי רירית בצילום. אם מדובר בדלקת חידקית זה יגיב לאנטיביוטיקה ואם זה תהליך כרוני לא יגיב ותצטרך טיפול אחר. בדרך כלל לא צריך ניתוח ויש כל מיני טיפולים כולל להבין ממה זה נגרם.